GÖNÜL BAĞI SENSİZ OLMAZ RAMAZAN KOLİSİ KAMPANYASI

Tarafından gönderildi: Hikmet Dirsek

GÖNÜL BAĞI SENSİZ OLMAZ RAMAZAN KOLİSİ KAMPANYASI

DEPREMDEN ETKİLENENLER İÇİN

2023 RAMAZAN GIDA KOLİSİ SEFERBERLİĞİ

 

Bereket, ibadet, dayanışma ve paylaşma ayı olan Ramazan ayına yaklaşıyoruz. Maalesef bu sene Ramazanı belki de hiç yaşamadığımız bir burukluk içinde yaşayacağız.

Güzel ülkemizin 11 şehrini etkileyen deprem hepimizi derinden sarstı. Kaybettiğimiz akrabalarımız, komşularımız ve dostlarımız nedeniyle büyük bir üzüntü içindeyiz. Ancak milletimizin bu süreçte gösterdiği birlik ve dayanışma ruhu; umutlarımızın yeniden yeşermesine vesile oluyor.

Ramazanda hediye ve yardımlaşma kültürümüzü bereketlendirmek için bir hayra daha gönüllü oluyoruz, sizleri de gönüllü olmaya davet ediyoruz.

İstiyoruz ki yüreği buruk kimse, çaresiz anne-baba, mahzun çocuk kalmasın.

İmkânımızı zorlayalım, diğerkâmlığımızı arttıralım, sevindirelim, sevindirdikçe daha çok sevinelim. İhtiyaç sahibi olup darlık içinde olan aileler, çocuklar için umut olalım, onlara yalnız olmadıklarını bir ve beraber olduğumuz hatırlatalım. Ailelerin yüzünü güldürüp sofralarını şenlendirelim.

Mahalle bakkalımıza, marketlerimize, esnafımıza, apartman sakinlerimize, site yönetimlerimize, komşularımıza, ev hanımlarımıza, emeklilerimize, gençlerimize SESLENİYORUZ.

Sizden dükkânınızda, apartman girişinde, sitenin güvenliğinde boş bir koli açmanı istiyoruz. Kendin ne yiyorsan, gönlünden ne geçiyorsa, gücün neye yetiyorsa bozulmayacak paketli hazır gıda ve bakliyat vb. ürünleri bu kolide toplamanı rica ediyoruz.

(bulgur, pirinç, salça, çay, şeker, tuz, reçel, un, makarna, yağ, fasulye, nohut, mercimek, kahve, bisküvi, hazır çorba, paket helva, zeytin ve hurma vb.)

Çocukları unutmamanı, bisküvi, kuruyemiş, oyuncak ve kitap koymayı da eksik etmemeni rica ediyoruz.

Ama daha çok İyiliğe aracı olmak için

YENİ BOŞ BİR HEDİYE GIDA KOLİSİ DAHA AÇMAYI UNUTMA LÜTFEN.

AÇ Kİ, ONU DA KOMŞULARIN DOLDURSUN.

Bu öncülüğü Türkiye’mizin her yerine, tüm şehirlerine, eşine dostuna, akrabana, arkadaşına, İşyerine ulaştırabilirsin, sen de bir GÖNÜLLÜ olabilirsin.

Şimdiden Ramazan ayınız ve Bayramınız mübarek olsun, Allah hepimizi nice sağlıklı ve huzurlu günlere ulaştırsın, birliğimizi- dirliğimizi daim eylesin.

HAYDİ GÖNÜLLÜ OL, ÖNCÜ OL.