Gönüllü Ol Öncü Ol 

Bir şehri fethetmenin yolu gönülleri fethetmekten geçer.

Gönülleri fethetmenin yolu da o şehrin gönüllüsü ve hizmetkârı olmaktır.

Kıymetli Hemşehrilerim;

Yaşadığımız şehir, hayatımızın her alanına sunduğu katkılarla biricik yuvamızdır. Burada yaşar, çalışır ve ortak değerlerimizi paylaşarak geleceğimizi kurarız. Bir şehirde birlikte yaşamak, mutlu olmak ve çocuklarımıza daha güzel bir şehir bırakmak için de şehrin bizden beklediği fedekarlığı gönülden ve severek yerine getirmek gerekir. Gönül Bağı projemiz işte bu sevgiyi, bu paylaşımı yöneten – yönetilen ilişkisiyle değil birlikte yöneten ve hayata geçiren anlayışla gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Bu şehre gönül vermiş yediden yetmişe her kesimden hemşehrimizle hayallerimizi gerçekleştirmek için yola çıkıyoruz. Şehrimizin çiçekleri çocuklarımızın, gençlerimizin, kadınlarımızın, bize bu şehri emanet eden büyüklerimizin hayallerini bir araya gelerek, emek vererek hep birlikte çalışarak hayata geçireceğiz.

Bağcılarda bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz birçok proje ile örnek olduk. Gönül Bağı ile yeni bir başarı hikâyesini birlikte yazıyoruz. Bağcılar sakinlerinin talebi ve inisiyatifi ile doğmuş, Belediyemizin fiziksel ve teknolojik imkânlarla destek verdiği; katılımcı, sivil ve demokratik bir organizasyon, gönüllü bir sosyal girişim haline gelmiştir. Gönül Bağı Platformu bir insan ve şehir hareketi olarak İlçemizin 22 mahalle 2.784 sokak ve caddesinden 17.000’i aşkın gönüllü ile heyecan verici bir platforma dönüştü. Türkiye için pek çok ilkleri ve yenilikleri barındıran bu platforma, çeşitli uzmanlar ve bilim insanları da destek sağlamış özel olarak hazırlanan bir sistem ve yazılım altyapısı geliştirilip kullanılmaktadır. Medeniyetin, gelişmişliğin en güzel yanı birlik ve beraberlik içerisinde ilerlemek ve yeni bir geleceği gönülden inşa etmektir. Sizler bu medeniyet tasavvurunun, bu güzel şehir hareketinin mimarlarısınız.. Bağcılar’ın bir hizmetkârı olarak herkesten kendi payına düşeni yapmaya, güzel şehrimizi daha güzel bir geleceğe taşımak için gönüllü olmaya, öncü olmaya davet ediyorum. Çünkü bizler her zaman hemşehrilerimizle birlikte attığımız adımların başarısını ve bereketini gördük. Gönül Bağı Gönüllülerimize projeleri ile ve emeği ile katkıda bulunan herkese teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

ABDULLAH ÖZDEMİR
Bağcılar Gönüllüsü

GÖNÜL BAĞI GÖNÜLLÜSÜ FORMU

Mülkiyet Durumunuz

Cinsiyetiniz

Medeni Durumunuz

Mesleği

Ehliyet ve Sınıfı

Çalışma Durumu

Çalışılan Firma / Kurum

Cep Telefonu

Sabit Telefon

Eğitim Durumu

İlgi Alanları ve Hobileri

Komşularınızdan Sizi Tanıyan Kişi / Kişiler

Gönüllü olarak katkı sağlamak istediğiniz alanlar nelerdir?

Daha Önce Gönüllü Olarak Bir Projeye Katıldınız Mı ?

Gönül Bağı Projesine Katkıda Bulunabileceğinizi Düşündüğünüz Faaliyetler :

Gönüllük Faaliyetlerinden İlgilendiğiniz Alanlar

Gönüllü aydınlatma metnini gör.